Język hiszpański

Językiem hiszpańskim posługuje się aż 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach. To czyni go aż drugim najważniejszym językiem na świecie i choćby ze względu na ten fakt warto się go uczyć. Ponadto, nauka tego języka otwiera drzwi do fascynujących podróży, inspirującej literatury, muzyki pełnej emocji oraz codziennych rozmów, które brzmią jak melodia. To język, który żyje — zmienia się w zależności od kraju, regionu, a nawet miasta, dzięki czemu jego nauka nigdy nie jest monotonna.

Nauka hiszpańskiego nie jest trudna

Opanowanie języka hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym nie jest trudne i możemy tego dokonać nawet w trakcie dwóch semestrów intensywnej nauki. W Al-andalus prowadzimy zarówno kursy stacjonarne, jak i lekcje online! Z pewnością słyszeliście, że nauka hiszpańskiego jest niezwykle przyjemna. Zawsze mówimy Wam, że mimo braku wcześniejszego kontaktu z tym językiem, każdy z Was przychodzi na pierwsze zajęcia z małym bagażem słów czy zwrotów, które znaliście wcześniej, nie zdając sobie z tego sprawy np.: la playa (plaża), la costa (wybrzeże), el amor (miłość), el sol (słońce), el puerto (port), el pueblo (miasteczko), la chica (dziewczyna), bonita (ładna). Czy zwróciliście uwagę, że wybór tych słów nie jest przypadkowy? To najprawdopodobniej dlatego, że nauka hiszpańskiego zawsze kojarzy się nam z wakacjami i relaksem, dlatego poznawanie tego języka może stanowić istną terapię podczas zimowych miesięcy.

 

„El mayor error al aprender un idioma es tener miedo a hablar.”

„Największym błędem w nauce języka jest strach przed mówieniem.”

Stacjonarne kursy hiszpańskiego

Jak przebiegają lekcje języka hiszpańskiego w Al-andalus? W trakcie kursu stacjonarnego, w małych grupach spotykamy się w naszej szkole, przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi i wspólnie z lektorem poznajemy język i kulturę Hiszpanii. Na zajęciach korzystamy zarówno z materiałów audio, jak i video czy quizów, a celem zajęć jest nie tylko nauka języka obcego, ale także rozkochanie Was w kulturze i zwyczajach. Kurs grupowy pozwala także na interakcje między poszczególnymi słuchaczami – uczymy się od siebie nawzajem!

Kurs hiszpańskiego on-line

Stawiamy na komunikację, dlatego wszystkich tych, którzy nie są z Łodzi, zapraszamy na kursy hiszpańskiego on-line, które pozwolą Wam nabyć kluczowe umiejętności – mówienie i słuchanie ze zrozumieniem. Zajęcia on-line prowadzone są na platformie Microsoft Teams. Przy pracy na stabilnym łączu internetowym, platforma zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku i obrazu, co nie ustępuje jakości zajęciom stacjonarnym. Podczas zajęć widzisz i słyszysz prowadzącego oraz innych uczestników w czasie rzeczywistym, wspólnie z grupą pracujesz z użyciem wysłanych przed lekcją materiałów, które na swoim ekranie udostępnia lektor, a na czas ćwiczenia w formie ustnej łączysz się z innym kursantem w osobnym wirtualnym pokoju. Dlaczego warto wybrać tę formę nauki? Kurs hiszpańskiego on-line pozwala na skuteczną naukę języka, swobodne rozmowy między kursantami, przygotowywanie scenek i korzystanie z materiałów natywnych. Dodatkowo, nie tracisz czasu na dojazd na zajęcia, a w razie nieobecności otrzymujesz video-skrót z zajęć, w których nie mogłeś uczestniczyć!

Poznaj nauczycieli języka hiszpańskiego w Al-andalus

STACH, wykładowca akademicki, lektor j. hiszpańskiego

Moim głównym zajęciem jest praca na Uniwersytecie Łódzkim. Oprócz tego od lat jestem lektorem języka hiszpańskiego.

KATARZYNA, hispanistka, autorka artykułów na naszym blogu

Absolwentka filologi hiszpańskiej na UŁ. Pracowała czterokrotnie jako kelnerka w trzech różnych miastach Hiszpanii

DOMINIKA, hispanistka, czynny zawodowo nauczyciel w szkole podstawowej i liceum, lektorka j. hiszpańskiego

Tak zwany „język obcy” odkryłam w swoim życiu dopiero na studiach, gdy okazał się być idealnym połączeniem moich dwóch wielkich pasji jakimi są podróże i literatura.

EWA, hispanistka, lektorka j. hiszpańskiego

Ktoś kiedyś powiedział, że porozumiewanie się w obcych językach jest jak przeżywanie
swojego życia na innych poziomach.

JOANNA, hispanistka i arabistka, lektorka j. hiszpańskiego

Moja przygoda z językiem hiszpańskim zaczęła się w szkole językowej w wieku 14 lat.

JUSTYNA, hispanistka, lektorka j. hiszpańskiego

Uwielbiam uczyć się i nauczać języków obcych, ale język hiszpański zajmuje szczególne miejsce w moim sercu.

JAKUB, hispanista, lektor j. hiszpańskiego

Filolog hispanista, doktor w zakresie językoznawstwa, od kilku lat nieprzerwanie uczy języka hiszpańskiego.

ALEKSANDER, hispanista, lektor j. hiszpańskiego

Absolwent filologii hiszpańskiej na UŁ. Ostatni rok studiów spędził w słonecznej Almerii.

MAGDA, hispanistka, lektorka j. hiszpańskiego

Języki obce grają dużą rolę w moim życiu od kiedy pamiętam.

JULIA, hispanistka, lektorka j. hiszpańskiego

Mam na imię Julia i jestem absolwentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

ANNA, hispanistka, lektorka j. hiszpańskiego

Powiedz mi czym się interesujesz i dlaczego chcesz się uczyć hiszpańskiego, a ja przygotuję dla Ciebie zajęcia w czasie których nie będziesz się nudził(a).

PIOTR, lektor j. hiszpańskiego

Jestem Piotrek i od dziesięciu lat uczę języków hiszpańskiego i angielskiego.

Kursy stacjonarne & online

Możesz wybrać tryb nauki stacjonarnej w sercu Łodzi lub zdalnej z każdego miejsca na Ziemii.

FORMULARZ ZAPISU

Firma MENA Sylwia Lont-Michałkiewicz (Centrum Języków Orientalnych i Języka Hiszpańskiego Al-andalus), Łódź 90-410, ul. Więckowskiego 1 lok. 17 U, jest administratorem danych osobowych Słuchacza i Opiekuna, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U. z 2018 poz. 1000) o ochronie danych osobowych, zawartych w niniejszym formularzu.

Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania? Zebraliśmy odpowiedzi na te, które pojawiają się najczęściej — sprawdź, zanim do nas napiszesz.

W Al-andalus nauka języków obcych przebiega poprzez immersję czyli bezpośrednią komunikację w języku docelowym. W trakcie zajęć z języka hiszpańskiego zanurzycie się w jego barwnej kulturze i wyruszycie w ekscytująca podróż po najdalszych zakątkach Półwyspu Iberyjskiego. Kursy stacjonarne w Łodzi przebiegają w kameralnych grupach, dzięki czemu macie możliwość przećwiczenia poznanych struktur podczas rozmów z innymi słuchaczami. Kursanci, którzy decydują się na lekcje hiszpańskiego online wyposażeni są we wszystkie niezbędne materiały, a swoją przygodę z nauką języka mogą odbywać z każdego zakątka Ziemi.

Jeśli chcesz dołączyć do jednej z grup, skontaktuj się z naszym sekretariatem osobiście, mailowo lub telefonicznie. Na kurs hiszpańskiego w Al-andalus zapiszesz się także korzystając z formularza zapisu, który znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jeśli chcesz skorzystać z oferty nauki języków obcych w Al-andalus w wersji on-line, wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie, mailowo lub wypełnisz formularz zapisu, który znajduje się na naszej stronie internetowej.
Wszelkie szczegóły dotyczące zarówno kursów stacjonarnych odbywających się w Łodzi, jak i kursów on-line, znajdziesz na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio u nas przy ulicy Piotrkowskiej 27.