Językiem japońskim posługuje się około 130 milionów ludzi na świecie, z czego znacząca większość to Japończycy. Co ciekawe, język japoński należy do grupy języków wschodnioazjatyckich, o którego pochodzeniu nadal niewiele wiadomo. W świetle najnowszych badań językoznawczych wykazuje on wiele wspólnych cech strukturalnych z językiem koreańskim oraz językiem Ajnów, a także z językami ałtajskimi, np. tureckim i mongolskim. Składa się z trzech systemów pisma: sylabariuszy hiragana i katakana (każdy po 46 symboli) oraz zbiór ideogramów kanji. Początkowo nauka języka japońskiego może zaniepokoić – jak ja się tego wszystkiego nauczę?! Otóż nie taki diabeł straszny jak go malują. Gramatyka jest łatwa do opanowania, ponieważ używa się tylko dwóch czasów: teraźniejszo-przyszłego i przeszłego. Kurs japońskiego to także odpowiednia wymowa. Chociaż brzmi bardzo skomplikowanie, jest łatwa do akcentowania przez Polaków ze względu na występowanie głosek brzmiących podobnie do naszego ojczystego języka. Znajomość japońskiego przydaje się nie tylko podczas podróży po Japonii, ale umożliwia także oglądanie anime i czytanie komiksów w oryginale. Osoby, które dobrze opanują ten język zyskują również ciekawe perspektywy zawodowe i ogromną satysfakcję.

すきこそ物の上手なれ
Suki koso no mono no jōzu nare
‘Stajesz się dobry w tym, co lubisz.’

DOSTĘPNE KURSY:

  • zakładka harmonogram zajęć stacjonarnych i zajęć on-line oraz harmonogram zajęć dla dzieci

 

Jak wyglądają kursy japońskiego w Al-andalus?

W Al-andalus nauka języków obcych przebiega poprzez immersję. W trakcie zajęć z języka japońskiego zanurzycie się w tej niesamowitej kulturze i wyruszycie w ekscytująca podróż po najdalszych zakątkach kraju kwitnącej wiśni. Kursy stacjonarne w Łodzi przebiegają w kameralnych grupach, dzięki czemu macie możliwość przećwiczenia poznanych struktur podczas rozmów z innymi słuchaczami. Kursanci, którzy decydują się na lekcje japońskiego online wyposażeni są we wszystkie niezbędne materiały, a swoją przygodę z nauką języka mogą odbywać z każdego zakątka ziemi.

Stacjonarne kursy japońskiego

Jak przebiegają lekcje języka japońskiego w Al-andalus? W trakcie kursu stacjonarnego, w małych grupach spotykamy się w naszej szkole, na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi i wspólnie z lektorem poznajemy język i kulturę Japonii. Na zajęciach korzystamy zarówno z materiałów audio, jak i video czy quizów, a celem zajęć jest nie tylko nauka języka obcego, ale także rozkochanie Was w kulturze i zwyczajach. Kurs stacjonarny pozwala także na interakcje między poszczególnymi słuchaczami – uczymy się od siebie nawzajem!

Jak zapisać się na stacjonarny kurs języka japońskiego w Łodzi?

Jeśli chcesz dołączyć do jednej z grup, skontaktuj się z naszym sekretariatem osobiście lub telefonicznie. Na kurs japońskiego w Al-andalus zapiszesz się także korzystając ze specjalnego formularza, który znajdziesz tutaj.

Kurs japońskiego on-line

Stawiamy na komunikację, dlatego wszystkich tych, którzy nie są z Łodzi, zapraszamy na kursy języka japońskiego on-line, które pozwolą Wam nabyć kluczowe umiejętności – mówienie i słuchanie ze zrozumieniem. Zajęcia on-line prowadzone są na platformie Microsoft Teams. Przy pracy na stabilnym łączu internetowym, platforma zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku i obrazu, co nie ustępuje jakości zajęciom stacjonarnym. Podczas zajęć widzisz i słyszysz prowadzącego oraz innych uczestników w czasie rzeczywistym, wspólnie z grupą pracujesz z użyciem wysłanych przed lekcją materiałów, które na swoim ekranie udostępnia lektor. Dlaczego warto wybrać tę formę nauki? Lekcje japońskiego on-line pozwalają na skuteczną naukę języka, swobodne rozmowy między kursantami, przygotowywanie scenek i korzystanie z materiałów natywnych. Dodatkowo, nie tracisz czasu na dojazd na zajęcia, a w razie nieobecności otrzymujesz video-skrót z zajęć, w których nie mogłeś uczestniczyć!

Jak zapisać się na zajęcia z języka japońskiego on-line?

Jeśli chcesz skorzystać z oferty nauki języków obcych w Al-andalus w wersji on-line, wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz, który znajduje się tutaj.

Wszelkie szczegóły dotyczące zarówno kursów stacjonarnych odbywających się w Łodzi, jak i kursów on-line, znajdziesz na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio u nas na Piotrkowskiej 27.