Chiński… Kiedy na pewnym etapie życia dociera do Ciebie, że jest to język, którym mówi 1,3 miliarda ludzi, w głowie może pojawić się myśl, że może warto byłoby się go nauczyć.

O tym, że chiński jest językiem tonalnym ­– a więc pomyłka w wysokości dźwięku może mieć tragiczny skutek dla znaczenia wypowiedzi – czy też o tym, że istnieje ponad 50 tysięcy znaków chińskich, wiedzą już chyba wszyscy. Brzmi strasznie, prawda? Szczególnie, kiedy zaczynamy naukę języka chińskiego od postaw.  A nie powinno, bo to jest właśnie to, co sprawia, że ten język jest fascynujący, a uczenie się go jest jak nauka w Hogwarcie! Do tego dochodzi najmniej skomplikowana gramatyka, jaką można sobie tylko wymarzyć.

Czy w chińskich piosenkach też trzeba uważać na tony? Czy te znaczki to takie głupie zbitki kresek, których trzeba się uczyć na pamięć, czy jednak jest w nich jakiś sens i schemat? A może to w ogóle są rysunki, jak w starożytnym Egipcie? Czy Konfucjusz mówił tak samo, jak przywódca Xi? I skąd w ogóle wiemy, jak mówił, a nie tylko jak pisał, skoro po wyglądzie znaku zazwyczaj nie da się wywnioskować, jak go przeczytać, a tym bardziej, jak czytało się go 2,5 tysiąca lat temu?

Jeśli nachodzą Cię czasem takie pytania, a to słodko-kwaśne brzmienie języka nie jest Ci straszne, to kurs chińskiego zdecydowanie będzie dla Ciebie wspaniałą przygodą!

 

一门新的语言是一种新的生活。

Nowy język to nowe życie.

 

Język chiński – nauka

W Al-andalus nauka języków obcych przebiega poprzez immersję. W trakcie zajęć z języka chińskiego zanurzycie się w tej niesamowitej kulturze i wyruszycie w ekscytująca podróż po najdalszych zakątkach Chin. Lekcje stacjonarne w Łodzi przebiegają w kameralnych grupach, dzięki czemu macie możliwość przećwiczenia poznanych struktur podczas rozmów z innymi słuchaczami. Kursanci, którzy decydują się na kurs języka chińskiego online wyposażeni są we wszystkie niezbędne materiały, a swoją przygodę z nauką języka mogą odbywać z każdego zakątka ziemi. Słuchając rodzimych użytkowników, poznasz zaawansowane zasady gramatyki języka arabskiego bez konieczności siedzenia tygodniami nad podręcznikiem!

Kursy języka chińskiego – stacjonarnie w Łodzi

Jak przebiegają lekcje języka chińskiego w Al-andalus? W trakcie kursu stacjonarnego w Łodzi, w małych grupach spotykamy się w naszej szkole, na ulicy Piotrkowskiej i wspólnie z lektorem poznajemy język i kulturę chińską. Na zajęciach korzystamy zarówno z materiałów audio, jak i video czy quizów, a celem zajęć jest nie tylko nauka języka obcego, ale także rozkochanie Was w kulturze i zwyczajach. Kurs stacjonarny pozwala także na interakcje między poszczególnymi słuchaczami – uczymy się od siebie nawzajem!

Jak zapisać się na stacjonarny kurs języka chińskiego w Łodzi?

Jeśli chcesz dołączyć do jednej z grup, skontaktuj się z naszym sekretariatem osobiście lub telefonicznie. Na kurs hiszpańskiego w Al-andalus zapiszesz się także korzystając ze specjalnego formularza, który znajdziesz poniżej.

Język chiński– online

Stawiamy na komunikację, dlatego wszystkich tych, którzy nie są z Łodzi, zapraszamy na kursy chińskiego on-line, które pozwolą Wam nabyć kluczowe umiejętności – mówienie i słuchanie ze zrozumieniem. Zajęcia on-line prowadzone są na platformie Microsoft Teams. Przy pracy na stabilnym łączu internetowym, platforma zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku i obrazu, co nie ustępuje jakości zajęciom stacjonarnym. Podczas zajęć widzisz i słyszysz prowadzącego oraz innych uczestników w czasie rzeczywistym, wspólnie z grupą pracujesz z użyciem wysłanych przed lekcją materiałów, które na swoim ekranie udostępnia lektor. Dlaczego warto wybrać tę formę nauki? Kurs języka chińskiego on-line pozwala na skuteczną naukę języka, swobodne rozmowy między kursantami, przygotowywanie scenek i korzystanie z materiałów natywnych. Dodatkowo, nie tracisz czasu na dojazd na zajęcia, a w razie nieobecności otrzymujesz video-skrót z zajęć, w których nie mogłeś uczestniczyć!

Jak zapisać się na zajęcia z chińskiego on-line?

Jeśli chcesz skorzystać z oferty nauki języków obcych w Al-andalus w wersji on-line, wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz, który znajduje się tutaj.

Wszelkie szczegóły dotyczące zarówno kursów stacjonarnych odbywających się w Łodzi, jak i kursów on-line, znajdziesz na naszej stronie internetowej lub bezpośrednio u nas na Piotrkowskiej 27.